PROGRAM KURZŮ ČESKÉHO JAZYKA PRO UKRAJINSKÉ STUDENTY 2022/2023

Vážení studenti, připravili jsme pro Vás program, který některým z Vás umožní studovat v České republice zcela zdarma nebo s výraznou slevou. Náš institut poskytne v období akademického roku 2022/2023 všechna volná místa výhradně studentům z Ukrajiny jako podporu v nelehké situaci jejich země.

Jak se zapojit do programu:

Abyste se mohli zúčastnit grantového projektu „Program kurzů českého jazyka pro ukrajinské studenty 2014/2015“, musíte zaslat na e-mailovou adresu: ukrajina@obrazovanie1.ru následující dokumenty :

1. Přihlášku si můžete stáhnout z tohoto odkazu Přihláška

2. Esej na jedno z témat:

a) Proč chcete studovat v České republice a proč byste měl mít právě Vy možnost získat grant v „Programu kurzů českého jazyka pro ukrajinské studenty 2014/2015“?

b) Jak právě Vám studium v „Programu kurzů českého jazyka pro ukrajinské studenty 2014/155“ a následné studium na některé vysoké škole v ČR pomůže získat výhodu před ostatními uchazeči, kteří žádají o náročnou práci ve Vaší domovské zemi?

Rozsah eseje – 2200 slov (tolerance+5%). Jazyk – ruština.

Esej musí obsahovat formou volně přiložené přílohy: Vaše jméno a název vybraného tématu .

Všechny dokumenty musí být zpracovány ve formátech PDF, JPEG nebo DOCX .

Podmínky účasti jsou zejména:

Chcete-li se účastnit dotačního programu, je třeba se seznámit s kompletními podmínkami, které, si můžete prohlédnout na tomto odkazu: Podmínky grantového programu.

1. Účastnit v tomto programu se mohou osoby starší 15 let (ukončena minimálně 8. třída ZŠ). Hranice maximálního věku není (u kurzu ČJ).

2. Projektu „Program kurzů českého jazyka pro ukrajinské studenty 2014/155“ se mohou zúčastnit pouze občané Ukrajiny.

5.1. Student, který získá nejlepší bodové hodnocení, obdrží 100% dotaci na jím zvolený kurz ČJ.

5.2. Student, který získá druhé nejlepší bodové hodnocení, obdrží 50% dotaci na jím zvolený kurz ČJ.

5.3. Student, který získá třetí nejlepší bodové hodnocení, obdrží 25% dotaci na jím zvolený kurz.

6.4. Systém hodnocení prací si můžete přečíst zde – Spravedlivý systém přidělování grantů

7. Všechny doklady a vyplněná žádost musí být zaslány na e-mailovou adresu : ukrajina@obrazovanie1.ru nejpozději do 31. května 2022 (pro akademický rok 2022/23).

7.1. Žádosti o grant dle bodu 4.1 (semestrálních kurzů) jsou přijímány nejpozději do 9.září 2014 (pro akademický rok 2022/23).

8. Všechny dokumenty musí být zpracovány ve formátech PDF, JPEG, DOCX.

14. Účastníci, kteří nezískají grant v hodnocení prací, ale dostanou výjimečné hodnocení od studentské komise Českého univerzitního institutu, mohou získat nárok na další stipendijní podporu naší organizace

Český univerzitní institut Vám přeje mnoho štěstí.